חיפוש

גמילה מקנאביס – באיזו סביבה מומלץ לעשות זאת

השימוש בקנאביס הינו נפוץ בקרב רבים.

זהו לא סם שהמשתמשים בו בתדירות קבועה זוכים לכינוי "נרקומנים", אך ההתמכרות אליו קיימת גם אם נכחיש שאנחנו שם.

ההשפעה שלו על המוח שלנו גדולה הרבה יותר ממה שנוכל להבין כרגע, ויותר מכך – היא מאטה את קצב ההתנהלות שלנו ביומיום, וצריכה לא מבוקרת ומודעת עלולה להוביל לצמצום השאיפות שלנו והאטת דרכי הפעולה לקראת הגשמתן. 

 

איך תדעו שאתם מכורים? והאם אתם מעוניינים לשנות את המצב?

הייתם רוצים להיות דמות מסוימת, כזו שקמה בבוקר, מתלבשת, שותה קפה ויוצאת לעשות משהו. תכל'ס – לא חשוב מה. משהו בשביל עצמכם – עבודה, לימודים, פיתוח תחביב ועוד. אבל קיים לוז דמיוני שהוא עמוס ושוקק ומלא סיפוק, וקיימת המציאות – בה אתם נאלצים בכל בוקר לדחות למחר את תחילת העבודה העצמית הזו. או לעוד שעה, או לערב, וקורה שאם מוציאים את ההפסקות, במצטבר הפקתם תועלת משעתיים במהלך היום.

אז אתם מרגישים שאתם לא מתקדמים, ויום עובר ואז עוד יום ואתם כבר יודעים שהייתם רוצים לשנות את המצב אבל קשה לכם לקום ולהתחיל.

 

אז איך מתחילים?

ראשית, הציבו לעצמכם יעדים, כאלו שתוכלו לעמוד בהם. תחליטו שאתם מפחיתים את התדירות. לדוגמה שרק אחרי שתבצעו x במהלך היום, תרשו לעצמכם לעשן. או למתקדמים שבינינו – להחליט שיום כן יום לא, או יום בשבוע לא. העיקר לבחון גם רגעים ללא השפעת הסם.

כן זה לא פשוט, ועלול לגרור דיכאון ואובדן תיאבון, שכן הקנאביס גורם לתחושת רעב מוגברת. ויותר מהכל, ייתכן ותתקשו לישון שינה רצופה. אך הפתרון בבעיית השינה ייפתר כשהימים שלכם יהיו עמוסים כל כך בעשייה עד שפשוט תיפלו למיטה בסוף היום.

שנית, אם אתם מרגישים שהטיפול בהתמכרות הינו חזק מכם ואתם חייבים גורם חיצוני, גם זה בסדר גמור. ישנם מכונים רבים שמתמחים בתחום של גמילה מקנאביס כשם שיש מכוני גמילה מעישון טבק. הם לאו דווקא אינטנסיביים מאוד, אבל גם הם מוכוונים לתת מענה לכל החסכים שמגיעים עם הפסקת השימוש.

תוכניות גמילה רבות נבנות סביב עשייה ויצירה – דרכים מעולות להתעלות מעל הריקנות שאנו חשים ולמצוא את הכיוון שלנו שיצית בנו אש מחודשת. במכוני גמילה תמצאו פעמים רבות פיתוח של תחומי עניין כאלה ואחרים – ולפעמים רק מסגרת נוקשה היא זו שתחייב אותנו להיות טוטאליים בתהליך.

נכון, זהו תהליך שאפשר לעבור גם לבד, אך פעמים רבות (וזו תכונה שאינה בלעדית רק למשתמשי קנאביס) – קיים קושי להתחייב לעבודה יומיומית כאשר אין מסגרת שמכריחה אותנו לעשות זאת. וזה היתרון הגדול ביותר במכוני גמילה, מרגע שהחלטתם שאתם מעוניינים להיגמל – מסגרת בריאה תוכל להעביר אתכם תהליך מְבֻקָּר מתחילתו ועד סופו.

 

ג'וינטים ופרחים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא