חיפוש

הוצאת רישיון לקנאביס רפואי – התהליך והתנאים לבקשת רישיון קנאביס

רבים פונים לקבלת רישיון על מנת להקל על תסמינים של מחלות שונות כגון סרטן, כאב כרוני, טרשת נפוצה ועוד. עם זאת, התהליך לקבלת רישיון לקנאביס רפואי עשוי להיות מבלבל ומסובך עבור חלק מהמטופלים. בואו נכיר את השלבים ונעשה סדר בהליך כולו.

 

קנאביס רפואי – מה צריך לדעת על הרפורמה החדשה?

בעקבות רפורמת הקנאביס הרפואי שנכנסה לתוקף באפריל האחרון, חלו שינויים משמעותיים בתהליך הנפקת הרישיונות והמרשמים למטופלים. הרפורמה, שנדחתה במקור בשלושה חודשים עקב המלחמה, מעבירה את האחריות על הטיפול בקנאביס רפואי ממשרד הבריאות לקופות החולים. אז מה בדיוק השתנה ומה צריך לעשות כדי לקבל קנאביס רפואי? המשיכו לקרוא.

קנאביס רפואי

העברת האחריות לקופות החולים

השינוי המרכזי ברפורמה הוא העברת האחריות על הנפקת רישיונות ומרשמים לקנאביס רפואי לקופות החולים. מעתה, מטופלים יצטרכו לפנות לרופא המטפל בקופה כדי לקבל המלצה לטיפול בקנאביס רפואי. לאחר מכן, הרופא יפנה את המטופל ליחידה לקנאביס רפואי בקופה, שם יוחלט על המינון, הזן ושיטת הצריכה המתאימים.

 

תהליך הפנייה מזורז

הרפורמה נועדה לייעל ולזרז את תהליך הפנייה לקבלת קנאביס רפואי. כעת, מטופלים לא יצטרכו להמתין זמן רב לאישור ממשרד הבריאות, שכן ההחלטה תתקבל ישירות בקופת החולים. עם זאת, חשוב לציין כי הקריטריונים לקבלת אישור לא השתנו, וההתוויות הרפואיות המאושרות נותרו כפי שהיו. ניתן להתייעץ ולהיעזר בחברת ירוקל'ה עבור קבלת רישיון לקנאביס רפואי במהירות.

 

עלויות הטיפול

אחד הנושאים המעניינים מבחינת המטופלים הוא עלות הטיפול בקנאביס רפואי לאחר הרפורמה. נכון לעכשיו, מחירי הקנאביס צפויים להישאר דומים לאלו שהיו טרם הרפורמה, כאשר עלות החודשית נעה בין 300-500 ₪, בהתאם למינון ולזן. יחד עם זאת, ייתכנו שינויים בעתיד, בהתאם למדיניות משרד הבריאות וקופות החולים.

 

מה הלאה?

מטופלים המעוניינים לקבל קנאביס רפואי צריכים לפנות תחילה לרופא המטפל בקופה. במידה והרופא סבור שהמטופל עומד בקריטריונים, הוא יפנה אותו ליחידה לקנאביס רפואי בקופה. שם, יקבל המטופל מרשם מותאם אישית, הכולל התייחסות למינון, זן ושיטת צריכה. עם המרשם, ניתן יהיה לרכוש את הקנאביס בבית מרקחת מורשה או דרך הספקים המורשים של קופת החולים.

 

בחירת זן ומינון

לאחר קבלת הרישיון, על המטופל לפנות לאחת ממרפאות הקנאביס המורשות על מנת לקבל ייעוץ לגבי הזן והמינון המתאימים עבורו. ישנם זנים שונים של קנאביס רפואי, המכילים יחסים שונים של החומרים הפעילים THC ו-CBD. הרופא במרפאת הקנאביס יתאים את הזן והמינון לפי הצרכים הרפואיים הספציפיים של המטופל, תוך התחשבות בגורמים כגון חומרת התסמינים, גיל, משקל ורגישות אישית.

 

לסיכום,

רפורמת הקנאביס הרפואי מביאה עימה שינויים משמעותיים בתהליך הנגשת הטיפול למטופלים. העברת האחריות לקופות החולים נועדה לייעל את התהליך, תוך שמירה על בטיחות המטופלים ואיכות הטיפול. חשוב להדגיש כי הרפורמה עדיין בראשית דרכה, וייתכנו עדכונים ושינויים נוספים בהמשך. מטופלים המעוניינים בקנאביס רפואי מוזמנים לפנות לרופא המטפל בקופה לקבלת מידע נוסף והכוונה בהתאם למצבם הרפואי.

קנאביס רפואי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
5 טיפים לבחירת מדרסים
5 טיפים לבחירת מדרסים

מדרסים הם אביזר חובה לספורטאים, לאנשים שעובדים בעבודה פיזית תובענית, או לאלה שפשוט מבלים שעות ארוכות על הרגליים. מדרסים שנבחרו בצורה נכונה מבטיחים מתן תמיכה

קרא עוד »