חיפוש

הזרקות בוטוקס – איך זה משפיע על בריאות העור

הזרקות בוטוקס מאושרות ע"י רשות הבריאות האמריקאית ובישראל, ע"י משרד הבריאות.

אישור השימוש בבוטוקס תקף הן עבור טיפולי אסתטיקה והן עבור טיפולים רפואיים, כגון: במצבים של מגרנות, עצירות כרונית, מצבי פזילה ועוד.

מבחינת טיפולי אסתטיקה, הזרקות בוטוקס משמשות בעיקר במצבים של קמטים באזורי הפנים.

לרוב, אחוז ההצלחה לאחר טיפולי בוטוקס הינו גבוה ועמידות הטיפולים מחזיקה בממוצע בין 6 – 3 חודשים, מהיום בו הם בוצעו.

את תוצאות הטיפול של הזרקת בוטוקס לרוב ניתן לראות כיומיים לאחר הטיפול וכן, הן הולכות ומתחזקות במהלך השבועיים שלאחר מכן.

 

אפקט הזרקת הבוטוקס על העור

ככלל, הזרקות בוטוקס גורמות לעורו של המטופל להימתח ובאופן זה, להעלים את הקמטים שהופיעו קודם לכן. יש לציין, כי הבוטוקס פועל בעיקר על קמטים שנוצרו בעקבות הבעות פנים, כגון: קמטי צחוק, קמטים באזור העניים, קמטים באזור המצח וכיו"ב. בטיפולים מסוימים, השימוש בבוטוקס נעשה גם באזורי הצוואר, כאשר המטרה היא לגרום לו להיראות מתוח יותר ונטול קמטים.

 

השפעות אפשריות של הבוטוקס

לטיפולי בוטוקס תתכן השפעה על העור, אשר עשויה להתבטא בנפיחות בעור, בשטפי דם ועוד. במצבים קיצוניים, תתכן דליפה של הבוטוקס אל שרירים שנמצאים באזורים אחרים בפנים והדבר עשוי לגרום לצניחה של העפעפיים או של הגבות.

 

צניחה של העפעפיים

ניכר, כי השפעה נפוצה מאוד של הזרקת הבוטוקס עשויה להתבטא בצניחתם של העפעפיים. תופעה זו עשויה להתרחש עקב הזרקה לא נכונה של הבוטוקס אל תוך העור, אשר בעקבותיה, הוא עשוי לחדור לשרירים אחרים הקרובים לאזור בו בוצעה ההזרקה.

 

החשיבות שבמומחיות הרופא המטפל

כדי שתוצאות הטיפול של הזרקת בוטוקס תהיינה מוצלחות ועם כמה שפחות תופעות לוואי לאחר הטיפול, ישנה חשיבות גבוהה בבחירה של הרופא המטפל. על המטופל לוודא כי הרופא שיבצע את טיפול הזרקת הבוטוקס הינו בעל וותק וניסיון בתחום וכי הוא שולט בתחום האנטומיה של הפנים ומודע היטב להליכים שהוא הולך לבצע במסגרת הטיפול.

מחובתו של הרופא המטפל לשלוט בסוג החומר שאותו הוא מזריק למטופל ובשיטת העבודה שעמה הוא מתנהל. בנוסף, עליו לתת הוראות מפורטות למטופל, בנוגע להתכוננות לקראת הטיפול, בנוגע למה שמותר ואסור לו (למטופל) לעשות לפני הטיפול וזאת בכדי לדאוג לכך שתוצאות הטיפול תהיינה מקסימאליות.

 

לסיכום

הזרקות בוטוקס מטרתן לטפל בקמטי הבעה והן משפיעות ישירות על השריר. פעולת הזרקת החומר תורמת להחלקתו של העור ובזה מסתכמת פעולתו. הבוטוקס איננו משפיע על גמישות או על ברק העור וכן, איננו מטפל בפיגמנטציה ובאופן כללי, אינו מסייע בשמירה על העור מפני רדיקלים חופשיים. לאחר טיפול בוטוקס, המטופל נדרש לטפח את עורו באמצעות תכשירים ו/או קרמים מתאימים, בכדי להעניק לו ברק, לחות ובאופן כללי, בכדי לשמור על בריאותו של העור.

 

חיוך מושלם

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא