חיפוש

חלום צלול – מה זה מספר לנו על הבריאות שלך?

חלום צלול  מתרחש כאשר אתה מודע לכך שאתה חולם בזמן שאתה ישן, אתה מודע לכך שהאירועים שמבליחים במוחך לא ממש קורים. אבל החלום מרגיש חי ואמיתי. ייתכן אפילו שתוכל לשלוט על האופן שבו הפעולה מתרחשת, כאילו אתה מביים סרט בשנתך. המשיכו לקרוא כדי ללמוד הכל על התופעה הזו.

 

מתי חלומות צלולים קורים?

חלומות צלולים שכיחים ביותר במהלך שלב ה- REMבשינה, שלב של שינה עמוקה מאוד המאופיינת בתנועת עיניים ונשימה מהירה יותר, ופעילות מוחית גבוהה יותר.

בדרך כלל נכנסים לשינת ה- REM כ- 90 דקות לאחר ההירדמות. זה נמשך כ- 10 דקות. בזמן שאתה ישן, כל שינת REM ארוכה מזו שקדמה לה, ונמשכת לבסוף עד שעה.

 

היתרונות של חלומות צלולים

חלומות צלולים עשויים לעזור לחייכם עם יתרונות כמו:

  1. פחות חרדה. תחושת השליטה שאתה מרגיש במהלך חלום צלול עשויה להישאר איתך ולגרום לך להרגיש מועצם. כשאתה מודע לכך שאתה נמצא בחלום, אתה יכול לעצב את הסיפור ואת הסוף. זה עשוי לשמש כטיפול לאנשים שיש להם סיוטים וללמד אותם כיצד לשלוט בחלומותיהם.

 

  1. מיומנויות מוטוריות טובות יותר. מחקרים מוגבלים מצביעים על כך שאולי ניתן לשפר דברים פשוטים, כמו נקישת אצבעות מהירה יותר, על ידי "תרגול" במהלך החלום הצלול. אותו חלק במוח שלך הופך פעיל בין אם אתה מדמיין את התנועות בזמן שאתה ער או עובר דרכן במהלך חלום צלול.

 

  1. פתרון בעיות. חוקרים מצאו כמה ראיות לכך שחלומות צלולים יכולים לעזור לאנשים לפתור בעיות העוסקות ביצירתיות.

 

  1. יותר יצירתיות. יש אנשים שלקחו חלק בלימודי חלומות צלולים והצליחו להמציא רעיונות או תובנות חדשות, לפעמים בעזרת דמויות בחלומותיהם.

 

הסכנות של חלומות צלולים

חלומות צלולים עשויים גם לגרום לבעיות, כמו:

  1. איכות שינה ירודה. חלומות צלולים יכולים להעיר אותך ולהקשות על החזרה לשינה. ואולי לא תישן טוב אם אתה מרוכז מדי בחלומות צלולים.

 

  1. בלבול, הזיות והזיות. אצל אנשים הסובלים מהפרעות נפשיות מסוימות, חלומות צלולים עשויים לטשטש את הגבול בין האמיתי למה שבדמיון.

 

איך להגיע למצב של חלום צלול?

מחקרים מצאו שניתן להעלות את הסיכויים לחלום בצורה צלולה. אחת הדרכים לעשות זאת היא לגרום לעצמך לשים לב לפרטים יוצאי דופן בחלומך ולהתריע בפני עצמך שהם לא אמיתיים.

כמה דברים שניסו החוקרים כוללים:

  1. בדיקת מציאות. זה כאשר אתה עוצר בשעות שונות ביום כדי לראות אם אתה חולם.
  2. יומן חלומות. כמה מחקרים הראו כי לאנשים היו חלומות צלולים יותר כשהם מנהלים יומן חלומותיהם מכיוון שהם היו מרוכזים יותר בהם.
  3. להתעורר אחרי 5 שעות שינה, להישאר ער זמן קצר ואז לחזור למיטה כדי לנסות להיכנס לשנת ה- REM.

חלום צלול

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא