חיפוש

מהי זוגיות בריאה?

למרות שלכל זוגיות יש את האופי שלה, ישנם מספר דברים הכרחיים בכל זוגיות בריאה. אין דבר חשוב מאהבה, ושמירה על מערכת יחסים טובה ומתפקדת בינינו לבין בן או בת הזוג שלנו היא מפתח לחיים טובים ומאושרים, ומונעת אי נעימויות ומשברים. במדריך הזה סיכמנו עבורכם כמה את כללי הברזל לזוגיות בריאה, עליהם יש לשמור ולעבוד לאורך הזמן כדי לטפח מערכת יחסים מדהימה. 

 

כללי הברזל לזוגיות בריאה:

קודם כל, חשוב להבהיר שכל זוגיות היא שונה מאחרות, ובלתי אפשרי להשוות בין מערכת יחסים אחת לאחרת. הכללים שסיכמנו עבורכם הינם כללי מפתח עבור שמירה על זוגיות בריאה. אם אתם מרגישים שאתם לא יודעים מה עליכם לעשות על מנת לעזור לקשר שלכם לתפקד בצורה נכונה, תוכלו לקבל ייעוץ אצל ד"ר אורית ארבל, מטפלת זוגיות מהמובילות בתחום.

 

  • תהיו כנים עם בן או בת הזוג שלכם:

הכלל הראשון שלנו לזוגיות בריאה הוא כנות בין בני זוג. ממש כפי שאתם הייתם מצפים מבן או בת הזוג שלכם להיות כנים איתכם ולספר לכם את האמת במלואה, תהיו כנים איתם גם אתם. שמירת סודות והימנעות מלהגיד את האמת תמיד גורמת לצרות במערכת היחסים.

 

  • תקשורת בריאה – זוגיות בריאה:

הרבה פעמים אפשר להגדיר את בריאות הקשר דרך רמת התקשורת בין בני הזוג. בכל זוגיות בריאה, על שני הצדדים להרגיש שהם יכולים להגיד את מה שיושב להם על הלב בביטחון ומבלי לחשוש מהתגובה של הצד השני. קצרים בתקשורת מובילים לא מעט פעמים למשברי זוגיות מהם היה ניתן בהחלט להימנע אם רק היינו מדברים על הדברים שמפריעים לנו קודם.

 

  • קבלו את עצמכם ואת בן או בת הזוג שלכם:

בסופו של יום, כולנו בני אדם ואף אחד מאיתנו אינו מושלם. הצבת רף בלתי אפשרי וציפיות גבוהות מדי מבן או בת הזוג שלכם עלולים לגרום לחוויה לא נעימה עבור שני הצדדים. קבלו את האהובים עליכם כמו שהם, וחשוב לא פחות – קבלו את עצמכם כמו שאתם.

 

  • תנו לעצמכם הזדמנות לאינטימיות:

אינטימיות היא מרכיב חיוני בכל קשר בריא. אחרי יום עבודה ארוך, תנו לעצמכם זמן שהוא רק שלכם, בו תוכלו להראות זה לזו כמה אתם חשובים אחת לשני וכמה האהבה שלכם גדולה. זמן אינטימי יעזור לכם לראות מה חשוב באמת גם בתקופות הכי עמוסות בחיים.

 

  • אמון בין בני זוג:

מה לא נאמר על אמון? בזוגיות בריאה, בני הזוג סומכים זה על זו במאה אחוז ובעיניים עצומות. אמון ביניכם הוא אחד הדברים שהכי חשוב לטפח בקשר.

 

  • אל תשמרו דברים בבטן:

אם משהו מפריע לכם בקשר, בבקשה אל תשמרו את זה לעצמכם. אחרת, איך תוכלו לצפות שמשהו ישתנה? אם אתם חושבים שבן או בת הזוג שלכם עשה משהו לא בסדר, או שאתם מרגישים פגועים ומאוכזבים, תדאגו לפתוח את זה ולדבר על זה כדי שיהיה אפשר לתקן.

זוגיות בריאה

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
אישה וגבר
זוגיות אחרי גיל 60+

בערך את עשרים השנים שבין גיל 16 לגיל 36 אנחנו מבלים בחיפוש אחר בן הזוג המושלם שיוכל לקחת חלק במסע המקסים שקוראים לו החיים שלנו.

קרא עוד »