חיפוש

מהם קנאבואידים?

אין ספק שצמח הקנאביס עלה לכותרות בשנים האחרונות במגוון התייחסויות – אך מה באמת אנו יודעים עליו? אחד הדברים שנמצאים בו הוא קנאבואידים – לא, לא מדובר בכינוי לאנשים שצורכים אותו, אלא במולקולות המעניינות המרכיבות אותו.

קצת על קנאבואידים

את מגוון ההשפעות שיש לצמח הקנאביס על כל האדם נותנים לשייך לקנאבואידים, אותן מולקולות פעילות הנמצאות בצמח הקנאביס. על מנת לקלוט את כל אותן ההשפעות שיש לצמח הקנאביס, העוברות דרך הקנאבואידים שלו, בגוף האדם מצויים אנדו-קנאבואידים – קולטנים הנמצאים בעל המערכות החשובות בגוף האדם, שמטרתם לקלוט את החומרים וליצור מן תרכובות כימיות. עד לנקודה זו התגלו מעט יותר ממאה סוגים שונים של קנאבואידים כאשר בין המפורסמים שבהם הוא ה-CBD, קנאבידיול, שממנו מפיקים שמן CBD.

זן מיוחד

מהו ה-CBD?

מדובר על חומר בריאותי שאינו בעל השפעה על מערכת העצבים המרכזית בגופינו ובכך גם לא משפיע על מוח האדם ובכך גם ליצור שינויים בהכרה, במצב הרוח של האדם, בתפיסה או ליצור תופעות לוואי שונות למיניהן, ההפך הוא הנכון – עולם פיתוח התרופות מצא בו המון יתרונות רפואיים שיכולים לתרום למגוון חולים ועל כן שוקדים לפתח אותו ולייצר אותו בכמות נרחבת יותר.

מהם היתרונות של שמן הcbd ולמה הוא משמש?

אחד השימושים השכיחים ביותר של הcbd, כאחד הקנאבואידים הדומיננטיים ביותר בשוק, הוא עצם היותו תרופה רפואית למחלות קשות שונות וחסרות שליטה כמו טורט, אפילפסיה, טרשת נפוצה והתקפים שונים. קנאבואיד זה עוזר לשיכוך עוצמות ההתקפים של מחלות שונות אלה ובעיקר להרגעה ולשליטה מרובה יותר על התופעות שלהן. אחד היתרונות הבולטים של קנאבואיד זה הוא עצם העובדה שאין לו השפעות פסיכו-אקטיביות; משמע השפעה על המוח או על מערכת היחסים ושתופעות הלוואי שלו מאוד מצומצמות. בכך, מגוון רחב של אנשים הסובלים ממחלות אלו יכול להיעזר בשמן זה, מילדים קטנים ועד קשישים ושאר המטופלים הרוצים השפעה מינימאלית של סם הקנאביס מתוך רצון להישאר צלולים יותר ומרוכזים יותר. בנוסף, גם במקרים מסוימים רבים של גידולים סרטניים או בכאבים, הוא נמצא יעיל ואפקטיבי.

בעזרת שמנים מסוג הcbd,  או כל סוג קנאביס אחר, הקולטנים שנמצאים במוחו ובמערכת החיסונית הנמצאת בכל חלקי גופו של האדם, או בשמם האחר הקנאבואידים, האדם בעצם מסייע לתפעולו השוטף של גופו והתמזגותו עם הקנאביס. אותם קולטנים מיוצרים על ידי האדם, בגוף האדם, ובכך מאפשרים טיפול ותמיכה בסימפטומים שונים ומחלות שונות כמו אלה שהוזכרו לפני. יש קנאבואידים טבעיים יותר כמו הcbd, המומלצים יותר, עם השפעות לוואי מצומצמות הנמצאים מרוכזים בכמויות רבות בצמח הקנאביס, ויש כאלו שאינם טבעיים, סינטטיים, המופקים במעבדות שונות כמו נבילון, הדומה במבנהו לקנאבואיד פופולארי טבעי ה-THC, אך לא הוכח באופן חד משמעי כי הוא יעיל כמו הקנאבואידים האחרים.

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
כל היתרונות של שמן CBD
כל היתרונות של שמן CBD

לצמח הקנאביס יכולים להיות שימושים בתחום הרפואי והפרה – רפואי. השימושים הללו היו נעשים נפוצים אלא שלצמח ישנן גם השפעות פסיכו – אקטיביות שאנחנו לא

קרא עוד »