חיפוש

מיטות סיעודיות למבוגרים – מתי תצטרכו את זה?

בשלב מסוים, יחד עם הגיל ותופעותיו, נוצרים צרכים חדשים, מיטות סיעודיות למבוגרים זו אחת ההמצאות שבאו להקל על המצב.

ישנן סוגי מיטות סיעודיות, אשר מביאות נוחות לחייו של אדם שזקוק לעזרה ביום יום.

חשוב להבין את מה שהמוצר הזה יכול לתת, ובעיקר מתי זו השעה בה מבינים שזה מוצר שאתם זקוקים לו.

 

מהי מיטה סיעודית?

ישנן מיטות סיעודיות למבוגרים, שהן בעצם מיטה מתכוונת, שיכולה להיות רגילה ידנית או אפילו מיטה סיעודית חשמלית. המיטות האלו מתכווננות בחלקן העליון ובחלקן התחתון לרגליים. למיטות האלו יש מגוון רב של תצורות התכווננות והתאמה עבור צרכים שונים בהתאם לטיפול, בין אם זה עבור אכילה, החלפת חיתול, ישיבה, החלפת בגדים ועוד הרבה.

 

מתי תצטרכו אותה?

במקרים מסוימים כאשר אדם הוא חולה, נכה או מבוגר קשיש, יש קושי בתפקוד עצמאי וצריך להיעזר במטפל. במקרים הללו החולה נחשב חולה סיעודי שזקוק לסיוע בכמה דרכים שמתאפשר. חשוב לדאוג לחולה שיהיה לו נוח ולמטפל שלו תהיה דרך נוחה לטפל בו, בדיוק כמו כיסא גלגלים כך גם מיטה סיעודית באה להקל ולשפר את איכות חייו של המטופל.

 

מיטה סיעודית חשמלית

דומה לכיסא גלגלים חשמל, מיטה סיעודית חשמלית מספקת היטב את צרכיהם של הזקוקים לעזרה הזו, בעיקר בקרב הגיל השלישי. מיטה סיעודית חשמלית זו מיטה מתכווננת עם גלגלים ומנגנון הפעלה חשמלי, כך שניתן לכוון ולשנות את המיטה לתנוחת ישיבה או שכיבה בלחיצת כפתור פשוטה, גם את גובה המיטה ניתן לשנות בלחיצת כפתור.

 

יתרונות

היתרונות לשימוש במיטה זו מתבטאים בכך שהיא מאפשרת למטופלים בעלי קושי תפקודי להתנהל באופן יחסי עם תפעול המיטה. המנגנון החשמלי מאפשר מעבר קל ונוח בית המצבים השונים, כך שהוא מקל גם על מעבר מהמיטה לכיסא הגלגלים ולהיפך. בנוסף, שינויי הגובה והעלאת חלקה העליון של המיטה, מסייעים כשיש צורך לשתות או לאכול.

 

מוצר חיוני

מיטה סיעודית היא מוצר חיוני וחשוב מאוד בכדי לטפל באדם שנמצא במצב סיעודי, באופן זמני או קבוע. המיטה הזו נחוצה גם במקרים של טיפול ביתי וגם במקרים של טיפול סיעודי. את המיטות הללו ניתן למקם בחדר השינה או ביחידה בבית האבות, חלק מהמוסדות אף מספקים טיפול סיעודי ותתבקשו לרכוש מיטה סיעודית שתעזור בהתנהלות הטיפול.

 

שיפור איכות החיים

מיטה סיעודית מקלה על. דבירם פשוטים וגדולים בחיי המטופלים, פעולות כמו קריאה או צפייה בטלוויזיה ואפילו משחקי לוח, הופכים להיות הרבה יותר נגישים ומהנים. בכמה לחיצות, פעולות פשוטות לגמרי, שינוי התנוחה מאפשר התאמה לסיטואציות השונות בכך משפר את ההתנהלות השוטפת ביום יום ומשפר את איכות החיים של המטופל.

 

גם עבור המטופל וגם עבור הצוות

המיטה הסיעודית היא חלק חשוב בתהליך כולו, כמוח שהבנו, מדובר בפריט שעוזר מאוד לשפר את החיים של המטופל, אך גן עבור המטפלים והצוות זה עניין משמעותי. במקרים סיעודיים חשוב להכיר את העזרים האלו שבאים לסייע, והמוצר הזה במיוחד עושה הבדל משמעותי ותורם להקל על הסיטואציה עבור כל המעורבים בדבר.

מיטה טיפולית

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
5 טיפים לבחירת מדרסים
5 טיפים לבחירת מדרסים

מדרסים הם אביזר חובה לספורטאים, לאנשים שעובדים בעבודה פיזית תובענית, או לאלה שפשוט מבלים שעות ארוכות על הרגליים. מדרסים שנבחרו בצורה נכונה מבטיחים מתן תמיכה

קרא עוד »