חיפוש

10 טיפים לשיפור הביטחון העצמי

ביטחון עצמי הוא מרכיב חשוב ובלתי נפרד מהאישיות שלנו. אולם, רבים סובלים מביטחון עצמי נמוך אשר משפיע מאוד על איכות החיים ויצירת קשרים חברתיים. במאמר הבא נציג בפניכם 10 טיפים לשיפור הביטחון העצמי, אותם תוכלו ליישם כבר עכשיו.

 

10 טיפים לשיפור הביטחון העצמי – הגיע הזמן לחיות חיים מלאי משמעות ועוצמה

מנטורים מובילים בתחום ההתפתחות האישית מדברים רבות על הנושא של שיפור הביטחון העצמי, כחלק אינטגראלי מסגנון חיים מלא בעוצמה ומשמעות. זה לא סוד כי אנשים נמשכים באופן משמעתי לאנשים עם ביטחון עצמי גבוה, ולכן יש לחתור באופן מתמיד לצורך שיפור ביטחון עצמי.  לצורך כך, איגדנו 10 טיפים אותם מומלץ ליישם כבר מעכשיו:

איש מקצוע

  1. שיטת CBT – שיטה חדשנית וממוקדת אשר מבוססת על שינוי דפוסי חשיבה והתנהגות. ביחס לשיטות אחרות להתפתחות אישית, השיטה מתבססת על קבלת תוצאות בטווח הקצר, ולכן מדובר בשיטה מצוינת אשר תאפשר לכם לפתח דפוסי חשיבה והתנהגות חיובים אשר יובילו להצלחה בכל מישור בחיים כמו גם התמודדות עם התקפי חרדה.
  2. פעילות גופנית – אורח חיים בריא אשר כולל ביצוע פעילות גופנית לפחות אחת לשבוע יכול לסייע באופן ניכר לשיפור הביטחון העצמי, וזאת לאור הפרשה של הורמונים אשר אחראים על רמת האושר. מתאמנים מדווחים כי כתוצאה מהפעילות הגופנית הם מרגישים וחשים מועצמים
  3. מדיטציה – מדיטציה של חמש דקות בלבד ביום יכולה לתרום באופן ממשי לחיזוק הביטחון העצמי, כחלק משהייה ברגע ומתן אפשרות לרוגע ושלווה.
  4. הוקרת תודה – הוקרת תודה בכל יום תאפשר לכם לחזק את הביטחון העצמי ולהתמקד בצדדים החיובים של החיים, החל ממקום העובדה ועד רגע קטן ביום אשר אפשר לכם להיות מרוצים ממקומכם.
  5. במקום לשאול למה לא, תשאלו למה כן – שינוי דפוס החשיבה המתבסס על חשיבה מקדמת ולא מעכבת היא חיונית לצורך שיפור הביטחון העצמי. במקום לשאול מדוע אינכם יכולים, תשאלו את עצמכם כיצד כן תוכלו לקדם את עצמכם.
  6. חיזוק קשרים חברתיים – קבלת פידבקים אוהדים מחברים ובני משפחה תועיל מאוד לשיפור רמת הביטחון העצמי. ככל שתקבלו יותר חיזוקים חיובים מהסביבה, כך הביטחון העצמי יעלה.
  7. העצמה אישית – לקיחה של קורסים בתחום ההתפתחות האישית תעזור לכם לרכוש כלים מצוינים לצורך שיפור הביטחון העצמי וכן הדימוי העצמי.
  8. אתגר אישי – קחו על עצמכם אתגר אחד לפחות ממנו אתם חוששים, לצורך התגברות על הפחד וכתוצאה ישירה מכך תוכלו לראות כיצד אתם רוכשים ביטחון עצמי גבוה.
  9. תגמול – פינוק עצמי הוא הכרחי בעבור הנפש, ולכן מומלץ להעניק לעצמכם תגמול קטן בעבור הצלחה אישית, בכל תחום.
  10. התנדבות – התנדבות נמצאה במחקרים כיעילה לצורך שיפור הביטחון העצמי, וזאת משום שהתנדבות מאפשרת להעניק לאחר, ובכך להעצים את עצמך.
רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא