חיפוש

5 סוגי טיפולי שורש הקיימים בשוק

טיפול שורש (בלועזית Root canal) הוא הליך רפואי לשיניים שיש להן דלקת, כאשר הטיפול מציל את השן החולה ומונע עקירה או השתלות שיניים.

ברוב המקרים אין צורך באשפוז והטיפול מבוצע עם הרדמה מקומית בלבד ובו מסירים את הרקמה הפצועה ומפסיקים את אספקת הדם אליה ולאחר מכן מנקים את החלל שנוצר.

כשלב סופי, סותמים את החור עם מילוי מיוחד כדי למנוע כניסת חיידקים חוזרת או ששמים כתר.

 

טיפולי שורש כטיפולים מוצלחים ברפואת השיניים

ישנה הצלחה של 95% מהטיפולים כאשר היא נקבעת במעקב שעושים אחרי הטיפול ובצילומי הרנטגן. אם סיימתם את הטיפול בלי כאבים ובלי שינויים בעצם סביב השם אז הטיפול הצליח. לפעמים לאחר הטיפול יכול להיווצר זיהום או ציסטה ולכן ישנה חשיבות לבצע את צילום הרנטגן כחלק מהמעקב. במקרים נדירים, אי אפשר להציל את השן המטופלת, אך כאמור זה רק ב 5% אבל כן עליכם לדעת את הסיכונים.

 

שימוש בלייזר ברפואת השיניים

בעולם הרפואה כולו ישנו שימוש הרבה יותר רחב בלייזרים ולמעשה הלייזרים מחוללים מהפכות בתחום הרפואה ובמיוחד ברפואת שיניים. המכשירים שאנו מכירים, כמו המקדחות המרעישות מוחלפות היום בלייזר שמשנה את אופן הביצוע של ההליך הרפואי, הבולט שבהם הוא טיפול שורש RootCanals  והוא בעל יתרונות רבים.

 

לייזר בטיפול שורש

הלייזרים  שמתמשים בהם בטיפולי השורש מתקדמים מאד ובעלי קרני אור בעוצמות גבוהות המשמשות להוצאת הרקמות הפגועות והנגועות בדלקת. כיום, טיפול השורש באמצעות לייזר הוא עדיף מאשר השיטות המקובלות שיש מכיוון שעם הלייזר לרופאים יש גישה יותר נוחה אל הדלקת והניקוי של התעלות מתבצע יותר בקלות, כאשר אפשר גם לעצב את התעלות עם הלייזר.

 

יתרונות השימוש בלייזר בטיפולי שורש

היתרונות פירוט
יכולת דיוק בעזרת הלייזר ניתן להסיר את הרקמות הנגועות בדיוק גדול יותר ולכן הטיפול יותר בטוח.
נינוחות הלייזר שקט ולא שומעים את קולות הקידוח שיש בטיפולים הרגילים וכך המטופל יותר רגוע.
החלמה מהירה טיפול שורש עם לייזר לא רק מדוייק אלא גם לא פולשני ולכן מוריד משמעותית את הכאבים שיש אח"כ ובנוסף, גם הדימום פחות שכיח עם הלייזר.
תוצאות טובות לעומת הטיפולים הרגילים, השימוש בלייזר מביא לתוצאות יותר טובות.

 

לסיכום

אף על פי שהמחקר על לייזר כשימוש ברפואת השיניים הינו חדש יחסית, עדיין מדובר בשיטה עדיפה על פני הטיפול המסורתי עם הקידוח וזאת ניתן לראות לפי היתרונות שרשומים לעיל. אם אתם מרגישים שיש לכם את הסימפטומים המתאימים לביצוע טיפול שורש (רגישות לטמפרטורה, כאבים ודלקת, טעם וריח רע מהפה, נפיחות בבלוטות הלימפה או חום), מומלץ לכם לשקול לבצע את הטיפול אצל רופא מתמחה בלייזר ולהנות מטיפול בטיחותי, שקט עם אחוזי הצלחה גבוהים, במיוחד אם רעש הקידוח מלחיץ אתכם וגורם לכם לאי נוחות בטיפול.

 

טיפול רפואי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
האם כדאי לעשות ציפוי שיניים
האם כדאי לעשות ציפוי שיניים

ציפוי שיניים הוא מושג שנהיה נפוץ מאוד בשנים האחרונות. טיפולי שיניים נעשו פופולריים יותר ויותר בזכות הטכנולוגיה המתקדמת, ועמם גם ציפוי השיניים שמותיר את השיניים

קרא עוד »