חיפוש

 6 יתרונות בריאותיים של החלקת שיער טבעית

החלקת שיער טבעית הינה שיטת החלקה טבעית המורכבת מפורמולת חומרים טבעיים היעילים להחלקת שיער מן החי ומן הצומח כמו:

  • משחת ביצים ושמן זית
  • תמיסת חלב קוקוס ומיץ לימון
  • משחת דבש וחלב
  • סוגים שונים של שמן חם (שומשום, אבוקדו ועוד)

לשיטת החלקה זו יתרונות בריאותיים רבים מאחר והיא מבוססת על חומרים טבעיים וידידותיים לגוף בלבד.

להלן 6 יתרונות בריאותיים לתהליך החלקת שיער טבעית:

 

אי פגיעה בזקיקי השערות

חומרי החלקה שונים פעולים תוך כדי פגיעה בזקיקי השערות על מנת שלא תוכלנה להחזיק את צורתן הטבעית. בהחלקה טבעית החומרים הינם טבעיים בלבד וכך לא נגרמת פגיעה זו.

 

אין חשיפה לכימיקלים

בתהליך ההחלקה נחשפים לרוב לכימיקלים מזיקים הנספגים דרך הקרקפת וכן באמצעות שאיפה. (ככל שההחלקה קבועה, חזקה ועמידה יותר הסיכון גובר). בהחלקה טבעית אין חשש מחשיפה זו מאחר והחומרים הינם טבעיים לחלוטין.

 

אין סיכון של נזק בריאותי או קוסמטי

לעיתים נדירות גורמות החלקות השיער השונות לנזק בריאותי או קוסמטי היכול להיגרם מבעיות בתקן החומרים, אי אישור משרד הבריאות, מוצרים פיראטיים ומיומנות לקויה של איש המקצוע. הנזק, הנדיר אמנם, יכול לגבות מחיר בריאותי כבד משימוש חד פעמי או מתמשך בחומרי החלקה. בהחלקה טבעית, אין חשש כלל מנזק כזה כי החומרים ידידותיים לגמרי.

 

אין חשיפה לחומרים מגבירי סיכון לסרטן

מוצרים שונים המשמשים בתהליך ההחלקה מכילים פורמלדהיד (פורמלין). חומר זה הינו מסוכן ואף משרד הבריאות מגביל את השימוש בו. חשיפה כרונית לחומר זה (המשמש מרכיב חזק ואפקטיבי בתהליך ההחלקות) עלולה להגביר את הסיכון לסרטן. החלקה טבעית נמנעת מחומרים אלו ועל כן ידידותית הרבה יותר.

 

אין חשש מתגובות אלרגיות

חומרי החלקה רעילים עלולים לגרום  לתופעות אלרגיות שונות המתבטאות בגירוי נשימתי, פריחות, כאבי גרון, כבדות בחזה, עייפות, גירוי בעיניים ותגובות אלרגיות נוספות. מרכיבי ההחלקה הטבעית אינם אמורים להביא לתגובות אלו .

 

אין חשש לפגיעה במערכת העצבים, בלא או בכליות

חומר מסוים בשם אתילן גליקול – נוזל רעיל המשמש לרוב כמונע קפיאה וכחומר גלם לייצור פולימרים עלול לפגוע במערכת העצבים, בלב או בכליות. החומר משמש לעיתים בתהליכי החלקות מסוגים שונים, אך בהחלקה טבעית בעלת חומרים טבעיים בלבד אין לו דריסת רגל.

 

אז מהם יתרונותיה הבריאותיים של החלקה טבעית?

לסיכום: להחלקה טבעית המורכבת מפורמולת מוצרים טבעיים, יתרונות בריאותיים רבים. החלקה זו משפרת את מצב השיער מבלי להביא לסיכונים בו או בשאר מערכות הגוף. היא אינה מזיקה לשערות מבחינה בריאותית או קוסמטית, אינה חושפת את הגוף לחומרים כימיים או בעלי סיכון לסרטן ואין חשש לתגובה אלרגית או פגיעה באחת ממערכות הגוף בעקבות החלקה זו. לכן, מומלץ מאוד להחליק את השיער באמצעותה וליהנות משיער בריא יותר ויפה יותר מבלי לסכן את הבריאות.

דוגמנית

 

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא