חיפוש

6 עובדות שחשוב להכיר בנוגע לנישואים אזרחיים

נישואים אזרחיים הם טקס המתקיים בפני רשם נישואים אזרחיים ולא בפני גורם דתי. אפשרות זו פותחת צוהר עבור זוגות רבים המעוניינים להינשא באופן רשמי, אך אינם מעוניינים או אינם יכולים להינשא בטקס דתי. הנה כמה עובדות חשובות שחשוב להכיר בנוגע לנישואים אזרחיים.

 

1 – טקס נישואים אזרחיים

טקס נישואים אזרחי הוא טקס קצר ופשוט. במהלך הטקס, שני בני הזוג קוראים הצהרת נישואים וחותמים על תעודת נישואים הנושאת חותמת אפוסטיל של נוטריון מקומי. התעודה היא למעשה ההכרה בתוף הנישואים של בני הזוג.

1 - טקס נישואים אזרחיים

2 – נישואים אזרחיים? לא בישראל

כל אדם מעל גיל 18, שאינו נשוי לאדם אחר, יכול להינשא בנישואים אזרחיים. אין הגבלה על דת, לאום או אזרחות. יחד עם זאת, נישואים אזרחיים בישראל אינם מוכרים, אלא בדרכים עקלקלות. בין אם מדובר בזוגות חד מיניים ובין אם בזוגות שלא מעוניינים בטקס דתי או שאחד מהם אינו יהודי, הפתרון הוא נישואים אזרחיים בחו"ל. את טקס הנישואים עורכים בדרך כלל בבית העירייה בחו"ל והוא עורך כ-15 דקות.

 

3 – התחתנתם בקפריסין? בקרו אצל רשם הנישואים

אם נישאתם נישואים אזרחיים בחו"ל ואתם אזרחי ישראל, תצטרכו להירשם לאחר מכן בלשכת רשם האוכלוסין באזור מגוריכם. הרישום אינו מחייב בתשלום. חשוב לדעת שאת הבקשה לרישום יש להגיש עד 30 יום מהנישואין אחרת אתם עוברים על החוק. העונש על אי רישום הוא קנס ואף מאסר.

3 - התחתנתם בקפריסין בקרו אצל רשם הנישואים

4 – להתחתן בחו"ל ולהתגרש בארץ

לאחר שהתחתנתם בנישואים אזרחיים בחו"ל וחייתם כזוג נשוי לכל דבר בארץ. קורה שלא מסתדרים ומסיבות שונות מעוניינים להתגרש. החדשות הטובות הן שלא תצטרכו לנסוע לחו"ל כדי לעשות את זה. החדשות הפחות טובות הן שגם מי שנישא נישואים אזרחיים מחויב להתגרש על פי הדין הדתי ברבנות. אף על פי כן, בני זוג חד מיניים שנישאו נישואים אזרחיים, יוכלו להתגרש בבית משפט לענייני משפחה בארץ. למידע נוסף פנו לייעוץ עו"ד גירושין.

 

5 – המדינות הכי פופולריות לנישואים אזרחיים

  • קפריסין
  • יוון
  • צ'כיה
  • איטליה
  • סלובניה
  • ארה"ב

 

6 – כמה עולה חתונה אזרחית?

חתונה אזרחית בחו"ל כוללת הוצאות שמתחילות ברכישת כרטיסי טיסה והזמנת בית מלון ומסתיימות בתשלום אגרה מינימלי עבור הטקס. לפיכך, העלויות יהיו בהתאם למדינה בה אתם בוחרים להתחתן, האם תערכו שם או בארץ מסיבת נישואים, האם תשלבו ירח דבש בנסיעה, האם תממנו טיסה ושהות של אורחים קרובים וכן הלאה. מומלץ להכין תקציב מראש ולהחליט ביחד מה אתם רוצים לעשות.

 

סיכום

נישואים אזרחיים הם אופציה נהדרת עבור זוגות חד מיניים, זוגות שרק אחד מבני הזוג יהודי וזוגות שאינם מעוניינים בטקס דתי. למרות שאין נישואים אזרחיים בישראל, נישואים אלו זוכים להכרה בארץ ולכן כדי להתגרש צריך לעבור הליכי גירושין בארץ.

6 עובדות שחשוב להכיר בנוגע לנישואים אזרחיים

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא
זוגיות בריאה
מהי זוגיות בריאה?

למרות שלכל זוגיות יש את האופי שלה, ישנם מספר דברים הכרחיים בכל זוגיות בריאה. אין דבר חשוב מאהבה, ושמירה על מערכת יחסים טובה ומתפקדת בינינו

קרא עוד »
אישה וגבר
זוגיות אחרי גיל 60+

בערך את עשרים השנים שבין גיל 16 לגיל 36 אנחנו מבלים בחיפוש אחר בן הזוג המושלם שיוכל לקחת חלק במסע המקסים שקוראים לו החיים שלנו.

קרא עוד »