חיפוש

7 דברים שכדאי לקחת בחשבון לפני שאתם בוחרים עורך דין צבאי

בתור חיילים, אם אתם עומדים למשפט הוא הולך להתקיים בבית דין צבאי. יש מספר הבדלים בין בתי הדין הצבאיים לבין אלו האזרחיים, אולם המשמעות המרכזית של אותם הבדלי ביחס אליכם נוגעת לעורך הדין שאמור לייצג אתכם בתהליך. עליכם לבחור עורך דין שמומחה במשפט צבאי, ולפני שאתם עושים את זה כדאי לקחת בחשבון כמה דברים. 

 

ניסיון ומומחיות

עורך דין צבאי צריך להיות בראש ובראשונה כזה שיש לו ניסיון במשפט צבאי. כאמור, המשפט הצבאי שונה מהמשפט האזרחי ולכן עורך הדין שלכם צריך להכיר אותו בצורה עמוקה. רק ככה תוכלו לצאת מהמשפט בלי עונש כבד.

 

אי תלות

הצבא אמנם מציע לכם לקבל ייצוג על ידי עורך דין של הסנגוריה הצבאית, אולם ההמלצה שלנו היא לבחור בעורך דין אזרחי שאתם הבאתם. עורך דין של הסנגוריה הצבאית הוא חייל בצבא, וכדאי שעורך הדין שמייצג אתכם יהיה בלתי תלוי.

מושג עורך דין

הזכויות שלכם

לפני שאתם בוחרים עורך דין, עליכם לדעת בדיוק מה הזכויות שלכם. למרות שאתם חיילים בצבא וכנראה שיש נגדכם אישום מסוים, יש זכויות שמגיעות לכם בכל מצב. עליכם להיות מודעים לזכויות הללו, כדי להימנע מטעויות שעלולות לסבך אתכם.

 

מה האישום שמוגש נגדכם

השאלה הראשונה אותה עורך הדין ישאל אתכם כאשר תפנו אליו היא מה האישום שהוגש נגדכם. לאור זאת, עליכם להבין את האישום בצורה מדויקת, כדי שעורך הדין יוכל להתכונן לדיון בצורה הראויה.

 

מה העונש הצפוי לכם

עוד דבר שחשוב לעשות לפני שמתייעצים עם עורך דין הוא להבין מה העונש המקובל עבור העבירה שבה אתם נאשמים. כל עוד מדובר על עבירה פעוטה שלא חורגת מתחום עבירות המשמעת, סביר להניח שגם בלי עורך דין מיומן תוכלו לצאת בזול מהתהליך. מנגד, אם מדובר על עבירה חמורה יותר החשיבות של עורך הדין עולה, ולכן עליכם לבחור אותו בקפידה.

התייעצות עם עורך דין

המורכבות במשפט הצבאי

המשפט הצבאי מורכב יותר מאשר המשפט האזרחי, ולא כל הכללים שחלים במשפט האזרחי קיימים גם בו. לפני שאתם פונים לעורך דין עליכם להבין מה בדיוק הולך לקרות במשפט שלכם, ומה התנאים שבמסגרתם עורך הדין אמור לפעול.

 

מחירים

הדבר האחרון שחשוב לבדוק הוא העלות של הייצוג. כמו כל עורך דין, גם עורך דין צבאי שאתם מקבלים ממנו שירות עולה לכם כסף, ואתם צריכים לבדוק שאתם יכולים לעמוד ברף התשלום. בניגוד לתביעות אזרחיות שבהן יש עורכי הדין שהשכר שלהם הוא נגזרת של הצלחת התביעה, במשפט הצבאי זה לא קורה, ולכן אתם צריכים לדעת מראש כמה יעלה לכם הייצוג.

 

לסיכום

לפני שפונים לעורך דין צבאי יש כמה דברים שחשוב לעשות. המרכזיים שבהם הם להבין מה בדיוק האישום שמוטל נגדכם, וכמובן לוודא שאתם יכולים לעמוד במחיר שעורך הדין דורש עבור הייצוג.

עורך דין צבאי

רוצים לפרסם כתבה אצלינו באתר?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
באותו נושא