כפית
תזונה

כמה מלח מומלץ לצרוך ביום על פי המלצות משרד הבריאות?

אתם רגילים לאכול כל דבר עם מלח? אתם שייכים לאותם האנשים שעוד לפני שהם טועמים את האוכל מוסיפים ישר עוד מלח? אם כך, הגיע הזמן שתשנו הרגלים, כי המלח אומנם משפר את הטעם פעמים רבות, אך הוא גם עלול להזיק לבריאות.

צריכת מלח בלתי מבוקרת

כולנו רגילים לצרוך מלח והאמת היא, שכמעט כל האנשים אוכלים יותר מלח ממש שהם צריכים. מעבר לכך שאולי אתם מוסיפים בעצמכם מלח בזמן הארוחה, אסור לשכוח שיש הרבה מאוד מזונות שכבר מגיעים עם מלח. הנזקים שמלח עלול לגרום מוכרים כולנו ולכן הגיע הזמן שנתחיל להיות עם היד על הדופק. זה אומר שכדאי לשים לב לעניין, להוריד כמויות ולהתקרב כמה שרק אפשר לצריכת המלח הנכונה לכל אחד מאיתנו. צריכת המלח, כמובן, צריכה להיות מושפעת גם ממשקל הגוף ולכן זה נתון שיכול להשתנות בין אדם לחברו.

מלח גרוס

האם אפשר לאכול פחות מלח גם במסעדות?

אתם מנסים לצרוך פחות מלח ותוהים איך לעשות זאת? חוששים שכאשר אתם יוצאים לכל מיני מסעדות תאכלו הרבה יותר מידי מלח? אם כך, כדאי שתדעו שזה לא תמיד מדויק. סביר להניח שעד היום, גם במסעדות שבהן הייתם מבקרים, הייתם מוסיפים למנות השונות מלח. לכן רצוי להקפיד על הנושא הזה גם כשאתם אוכלים בחוץ, ובנוסף, רצוי להזמין מראש את המנות שבהן יש כמה שפחות מלח. אפילו אם אתם מחפשים היום מסעדות לאירועים כי אתם רוצים לחגוג אירוע משמח עם המשפחה אנחנו ממליצים לכם לבדוק שהמנות שמוגשות באירוע יהיו כמה שיותר בריאות. ממש כפי שאתם בעצמכם מנסים לצרוך כמה שפחות מלח, סביר להניח שכך גם נוהגים האורחים שתזמינו לאירוע. בנוסף, אתם גם יכולים לדבר על הנושא הזה בצורה גלויה עם בעל המסעדה שבה אתם חושבים לחגוג את האירוע הקרוב שכן בצורה כזאת הוא יוכל אולי להציע לכם תפריט מותאם, ובריא יותר, לאירוע שלכם.

האם הפחתת כמות המלח תפגע בטעם?

זה למעשה החשש של כל מי שרוצה להתחיל לצרוך פחות אוכל וזה חשש שחוזר על עצמו גם כאשר רוצים להתקין סנן דירתי. כלומר, האם הסנן יפגע בטעם של המים? והאם האוכל, עם כמות קטנה יותר של מים, יהיה פחות טעים? אם אתם מתלבטים ולא בטוחים אין ספק שאפשר להבין אתכם, אך אתם תראו שעם הורדת הכמויות בסך הכול תתחילו ליהנות מהטעמים של מרכיבי האוכל עצמם. ניתן, כמובן, לתבל את האוכל עם רטבים אחרים שלא כוללים מלחים שונים, כך שאין ספק שהאוכל עדיין יהיה לכם טעים. מהר מאוד תרגישו שיפור בבריאותכם ולכן, אם אתם כבר לא צעירים וחושבים על העתיד, הגיע הזמן שתתרגלו לצרוך הרבה פחות מלח עם כל מנה שאתם אוכלים.

You may also like...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *